ΔΕΑΒ: Σε ακρόαση ο αντιπρόεδρος και ο προπονητής του  Σύλλα, για τα έκτροπα σε αγώνα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ

| Γιάννης Γιαννουδάκης | Ελλάδα

Τα όσα συνέβησαν στον αγώνα του  Σύλλα Αιδηψού με την Κάρυστο, για τα Play Offs της Α’ ΕΣΚΑΣΕ, υπέπεσαν στην αντίληψη της ΔΕΑΒ, η οποία κάλεσε σε ακρόαση τον αντιπρόεδρο και τον προπονητή της γηπεδούχου ομάδας.

ΕΣΚΑΣΕ - Σε ρινγκ μετετράπη αγώνας για τα playoffs της Α' κατηγορίας (vid)

| Αναστάσης Κατσαβός | Ελλάδα

Σε ρινγκ μετετράπη ο αγώνας μεταξύ ΑΕ Καρύστου  και Σύλλα Αιδηψού για τα playoffs ανόδου της Α' ΕΣΚΑΣΕ, με τους παικτες των δυο ομάδων να έρχονται στα χέρια.

Πανελλήνιο Νεανίδων: MVP η Χωλοπούλου

Ο Παναθλητικός κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας στις Νεανίδες, με την Βασιλική Χωλοπούλου να είναι η κορυφαία της ομάδας των Συκεών.

Πανελλήνιο Εφήβων: MVP και πρώτος σκόρερ ο Σπάρταλης του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας, με τον Στέφανο Σπάρταλη να κυριαρχεί στις ατομικές διακρίσεις του Final 8 του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων.

Πανελλήνιο Νεανίδων, Εσπερίδες – Παναθλητικός 59-67: Η ομάδα των Συκεών κατέκτησε το Final 8

Τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας στις Νεανίδες, πανηγυρίζει ο Παναθλητικός, μετά την νίκη του με 67-59 επί των Εσπερίδων, στον μεγάλο τελικό του Final 8 της διοργάνωσης.  Double - double η εξαιρετική Χωλοπούλου με 25 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πανελλήνιο Εφήβων, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 75-45: Πρωταθλητές Ελλάδας με 30άρα και ασταμάτητο Σπάρταλη οι "ερυθρόλευκοι"

Πρωταθλητής Ελλάδας στην κατηγορία των Εφήβων, αναδείχθηκε για την σεζόν 2023-24 ο Ολυμπιακός. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Στέφανο Σπάρταλη (28 πόντοι, 15 ριμπάουντ) και άξιο συμπαραστάτη τον Βενιαμίν  Αμπόση (12 πόντοι, 11 ριμπάουντ) , η ομάδα του Πειραιά διέλυσε τον Παναθηναϊκό με 75-45, στον μεγάλο τελικό του Final 8 της διοργάνωσης.

Πανελλήνιο Νεανίδων, Κρόνος – Παναθηναϊκός 59-52: Το χάλκινο στην ομάδα του Αγ. Δημητρίου

Το χάλκινο μετάλλιο του Final 8 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, κατέκτησε ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου, μετά την νίκη του με 59-52 επί του Παναθηναϊκού, στον μικρό τελικό της διοργάνωσης.

Πανελλήνιο Εφήβων, Περιστέρι – ΔΕΚΑ 75-73: Σούπερ Αλεξάκης και τρίτοι οι «Πρίγκιπες»

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο μικρός τελικός του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, με το Περιστέρι να επικρατεί της ΔΕΚΑ με 75-73, χάρη στην εξαιρετική εμφάνιση του Αλεξάκη (26 πόντοι) και να κατακτά την τρίτη θέση της κατάταξης.

Πανελλήνιο Εφήβων, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: LIVE TV

Παρακολουθήστε σε Live Streaming τον τελικό του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων.

Πανελλήνιο Νεανίδων, Ηρακλής Κ. – Ολυμπιακός Β. 49-59: Νίκη και 5η θέση για την ομάδα του Βόλου

Στην 5η θέση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Ολυμπιακός Βόλου, μετά την νίκη του με 59-49 επί του Ηρακλή Κοζάνης. Εξαιρετική εμφάνιση από την Νταϊάκη με 26 πόντους.

Πανελλήνιο Εφήβων, Περιστέρι – ΔΕΚΑ

Παρακολουθήστε σε Live Streaming τον μικρό τελικό του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων

Πανελλήνιο Νεανίδων, Πελασγός-Ανδρογέας 26-43: Στην 7η θέση η ομάδα της Κρήτης

| Δημήτρης Παπαδόπουλος | Ελλάδα

Την έβδομη θέση στο Final-8 του 38oυ Πανελλήνιου Νεανίδων, που ολοκληρώνεται σήμερα στο ΔΑΚ Καλαμαριάς στη Θεσσαλονίκη, κατέκτησε ο Ανδρογέας μετά την επικράτησή του με αντίπαλο τον Πελασγό και τελικό σκορ 43-26.